פוסט כשר לפסח

כשחושבים על פסח, חושבים על משפחתיות, אווירה של יחד וחג. אם אין לכם אדם עם צרכים מיוחדים במשפחה רוב הסיכויים שלא תחשבו על ההתאמות וההכנות שנוספות לארגונים הקשורים לחג ולסדר. וזה בסדר (הייתי חייבת, משחק מילים מתבקש), אבל אם יש לכם קשר לאנשים עם צרכים מיוחדים בטח כבר בררתם מה צריך ואפשר לעשות על-מנת שכולם יוכלו ליהנות (או לסבול) ביחד בסדר.

פסח לא מרוכז

חיפוש קל ברשת מעלה הרבה מידע חשוב על התארגנות לקראת האירוע. עמותת נגישות ישראל ריכזה מידע חשוב באשר להתאמות נגישות לאנשים המשתמשים בכיסאות גלגלים ולאנשים כבדי שמיעה. באתר של מטח תוכלו למצוא טיפים כיצד להקל על בעלי  קשיי קשב וריכוז. באתר מקום מיוחד מצאתי מידע חשוב כיצד להכין ילדים עם צרכים מיוחדים לקראת האירוע (נכון, זה מחר, אז אני מקווה שנזקק למידע כבר הגיע אליו בדרך אחרת.. ואם לא אז יש חג שני ואת השנים הבאות…).

רעיון מקסים של פעילות לפסח שגם מהווה הכנה בעבור הילדים מצאתי באתר של "יש לה" פעילות חווייתית לפסח – משחק חפש את עשר המכות להוראות הכנת המשחק והשימוש בו לחצו כאן, אמנם יש סרטון אבל אני ממליצה לגלול באתר ולקרוא כי הכתוב מעביר טוב יותר את הרעיון. המשחק יכול לשמש הזדמנות לתיווך לילדים בכלל וכאלו עם קשיים בפרט את כל משמעות החג והמכות בצורה חווייתית.

מה עוד אפשר לעשות ליד שולחן הסדר כדי שיעבור בסדר?

יצירות – להכין מראש דפי צביעה בנושאי החג ולארגן לילדים פינת יצירה, יש ברשת הרבה מאוד אתרים שניתן להדפיס מהם דפי צביעה, לחצו כאן לאחד מהם. אם אתם משפחה תחרותית אז אפשר גם לעשות תחרות הציור המוצלח ולהעניק לזוכה מצה או מרור….

מחזיק מצות מקורי

פרויקט נוסף ויצירתי הוא הכנת מעמד למצות מארבע פירמידות, בחסות הקיבוץ הדתי, לחצו כאן לדוגמה להדפסה, כדאי להדפיס על נייר עבה או להדביק על בריסטול.

הציצו בסרטון לרעיון יפה לבנייה ממצות, שימו לב שיש פה רמאות קטנה ושימוש במהדקי נייר להחזקת המצות, בניסיון ביתי הצלחתי ללא רמאיות שכאלה לבנות שתי קומות.

אחד הדברים היותר מדליקים שגיליתי בחיפושי אחר "מה עושים עם מצה.." היה בתחום האדריכלות, מסתבר שיש ענף בניית מצות פעיל בקרב יהודים המתגוררים מעבר לים, רוצים לגלות איך בונים בית ממצה? לחצו כאן או כאן.

בית ממצה

אז מה יקרה אם נחביא את האפיקומן בתוך בית ממצה?

הבתים המתוקים העלו לי רעיון שיעסיק ילדים ליד שולחן הסדר, לוקחים מצה, היא הבסיס ובעזרת מצות מפורקות וחרוסת לבדוק מי מצליח לבנות פירמידה מרובעת, התחלת בנייה עם התחלת הסדר וסופה לפני השירים?

אין ספק שבכל הקשור ליצירתיות ומצות יהדות התפוצות עושה חייל, בחרתי לסיים עם שיר משעשע שעוזר לכם עם כל המצות שנשארו לאחר החג.

 עד כאן בערב ערב חג זה, שיהיה לכולם הכי בסדר שאפשר

בפוסט הבא אספר לכם קצת מה עושים אצלנו בימים אלו בחינוך מיוחד במטח.

ועד אז

נשתמע עדי

לפוסט זה פורסמו אין תגובות הוסף תגובה

כתיבת תגובה